Ультразвукова щітка чи обертова: відмінності та переваги сучасних технологій

Підбираєте нову електрощітку? Саме час дізнатись про відмінності між ними. Обертова, звукова чи ультразвукова, яка модель підійде саме вам? З’ясовуємо всі нюанси роботи сучасних щіток.

Різниця між ними полягає у технології руху щетинок та інтенсивності вібрацій. Також у більш сучасних моделях більше режимів та додаткових функцій, вища автономність та тихіший двигун. А тепер про все детальніше.

Як влаштована обертова щітка

Зазвичай це модель з круглою головкою. Коли ви вмикаєте пристрій, вбудований електромотор починає створювати вібрації, які передаються на голівку. Від цього розташовані на ній щетинки обертаються навколо центральної осі вперед-назад по колу. Тому технологію називають обертовою, ротаційною або зворотно-обертовою. При цьому насадка може додатково виконувати пульсуючі рухи.

Така щітка вважається кращою за зворотно-вимітаючу, рух відбувається не по колу, а прямо. Рух під кутом дозволяє захватити більше залишків їжі та ретельніше видаляє зубний наліт.

Тобто обертова технологія — це те саме механічне очищення, як у ручної щітки, тільки з більшою ефективністю. Щетинки здійснюють в середньому до 7500 обертів на хвилину

Як працює ультразвукова щітка

Технологія Ultrasonic

Вона складніша та набагато ефективніша. І ось чому:

 1. У такому девайсі щетинки теж здійснюють механічні рухи, але з набагато більшою швидкістю за рахунок потужного двигуна.
 2. Окрім мотора, у щітку вбудовано генератор ультразвукових хвиль — він створює хвилі довжиною від 20 000 Гц. За рахунок цих хвиль, зубна паста, поєднуючись із водою, перетворюється на дрібнодисперсний пил, який добре проникає у міжзубні проміжки та пом’якшує забруднення.
 3. За рахунок ультразвуку також збільшується швидкість вібрацій. Вона сягає 100 млн. на хвилину.

Так, електрощітка Ultrasonic здійснює комплексну дію:  механічну та вібраційну. Саме тому вона ефективніше за ротаційну видаляє зубний наліт, зубний камінь та пігментацію від чаю, кави, тютюну.

Sonic та Ultrasonic: у чому різниця?

Тут виникає питання, чим відрізняється звукова та ультразвукова технології. Відмінність полягає у двох нюансах:

 • частота хвиль звукових версій складає до 260 Гц.
 • інтенсивність вібрацій також нижча — до 40 000 на хвилину.

Тобто, префікс «Ultra» означає більшу швидкість. А така електрощітка ефективніше та швидше видаляє зубні відкладення.

При цьому не варто асоціювати її із медичними апаратами ультразвуку. У професійних пристроїв вища інтенсивність, вони потребують участі спеціаліста та не пристосовані для домашнього застосування. А домашні девайси простіші у використанні та цілком безпечні.

Переваги та недоліки обертової та ультразвукової технологій

То яка ж електрощітка краща для наших зубів та ясен, ротаційна чи з ультразвуком?

Ультразвукові моделі сучасніші, тож вони виграють за ефективністю та комфортом:

 • Краще видаляють стійкий зубний наліт, зубний камінь, пігментацію.
 • Дбайливо працюють над емаллю, не пошкоджуючи її.
 • Діють не лише на поверхні зубів, але й у міжзубних проміжках, під’ясенних кишенях та важкодоступних куточках ротової порожнини.
 • Застосовуються для масажу ясен та покращують кровообіг, поступово знижуючи чутливість.
 • Допомагають доглядати за брекетами та протезами.
 • Працюють тихіше, адже зазвичай оснащені більш сучасними моторами.

При цьому, якщо у вас є пломби, імпланти, вініри, брекети або протези, перед використанням такої щітки необхідно обов’язково консультуватись зі стоматологом. Лікар допоможе підібрати оптимальний режим чищення та додаткового догляду. Дітям до 12 років також рекомендується підбирати електрощітку під контролем спеціаліста.

Обертові щітки не настільки ефективні, та й функцій мають менше. Проте, й у них є плюси:

 • Забезпечують кращий результат, ніж ручна зубна щітка.
 • Дозволяють контролювати час чищення за допомогою таймера.
 • Доступні за ціною.

Що врахувати при виборі обертової щітки?

По-перше, зверніть увагу на тип рухів, які здійснює насадка. Крім зворотно-обертових, вона додатково може здійснювати пульсуючі рухи. Це дозволяє підвищити ефективність видалення нальоту та залишків їжі.

По-друге, враховуйте, скільки режимів передбачено у девайсі. Дитяча електрощітка або модель для людей з підвищеною чутливістю повинна мати режим делікатного чищення.

Вибираємо ультразвукову щітку

Електрощітка Ultrasonic має більше можливостей, відповідно, й нюансів вибору тут більше. Рекомендуємо зважати на такі особливості:

 1. Тип двигуна. Найсучаснішим та найефективнішим вважається безщітковий двигун Maglev, що працює за магнітно-левітаційною технологією. Завдяки йому механічна взаємодія деталей у девайсі зведена до мінімуму. Тож енергія ефективно передається на щетинки, забезпечуючи ретельне чищення.
 2. Рівень шуму. Знову-ж таки завдяки двигуну, а ще сучасним системам шумопоглинання, ультразвукові моделі забезпечують роботу на рівні 45-55 дБ. А якщо хочеться більше тиші, вибирайте надтихі моделі, як-от Oclean Air 2T Sonic Toothbrush.
 3. Інтенсивність обертальних та поступальних рухів.
 4. Кількість режимів. В середньому їх 3-5 — ранковий, вечірній, стандартний, відбілювання або навпаки делікатне очищення. Зручно, якщо є можливість налаштувати індивідуальний режим, як у Oclean X Pro Digital. Якщо вам потрібна електрощітка для чутливих зубів, саме різні режими допоможуть підлаштуватися під персональний стиль чищення.
 5. Смарт-функції — таймер, відображення зон очищення, часу, погоди, мотивація тощо.
 6. Управління — кнопкою чи через інтелектуальний сенсорний екран.
 7. Синхронізація зі смартфоном. Вбудований Bluetooth-модуль дозволить дивитись результати сеансу на смартфоні та покращувати їх з кожним разом.
 8. Кількість насадок і тип щетинок. Золотим стандартом при виготовленні насадок вважають щетину бренду DuPont — виготовлена за запатентованою технологією, вона безпечна для здоров’я та ефективна.
 9. Захист від вологи — якщо хочеться використовувати девайс під час прийняття душу, зверніть увагу на моделі із рівнем вологозахисту IPX7.
 10. Час автономної роботи та час зарядки.
 11. Аксесуари в комплекті — це можуть бути додаткові насадки, дорожній кейс, настінний тримач.
Електрична зубна щітка Oclean X Pro Elite

Висновок

І ультразвукова, і обертова технології виготовлення електрощіток мають свої переваги. Якщо девайс правильно підібраний під ваш стиль чищення і стан ротової порожнини, він буде ефективно працювати на підтримку здоров’я зубів. А сам ритуал чистоти буде комфортнішим та приємним.

Безкоштовна доставка
Захищений платіж
Гарантія 2 роки
Повернення протягом 30 днів