Як чистити зубну щітку?

Ми звикли дбати про чистоту ротової порожнини кожного дня. Мінімум двічі на день чистимо зуби, а в ідеалі ще й користуємось іригатором чи зубною ниткою. Але як щодо очищення самої щітки? При безпосередньому контакті з зубами та яснами вона збирає та накопичує шкідливі мікроорганізми, що потрапляють до рота. Вивчаємо деталі цього процесу у даній статі.

Навіщо чистити щітку?

Ротова порожнина — це вологе середовище із pH від 5,6 до 7,6 (в нормі). У таких умовах ідеально розвиваються бактерії та мікроби, що потрапляють всередину разом із їжею, через зубну щітку або повітряно-крапельним шляхом. А потрапляє їх багато: згідно досліджень, в роті постійно перебуває до 100 млн. бактерій. Не всі з них шкідливі, але більшість саме такі.

Звісно, це призводить до захворювань і проблем: запалення ясен, пародонтит, пародонтоз, пошкодження та випадіння зубів. Але мова йде не лише про захворювання ротової порожнини. Різні штами грипу, ангіна, кір, дифтерія тощо також активно починають розвиватись в такому середовищі.

Тепер уявіть, скільки цих бактерій та вірусів лишається на щітці. Оскільки вона також волога, вони чудово розмножуються та накопичуються на щетинках. Ось чому очищуючи ротову порожнину, необхідно дбати і про щітку. І бажано робити це регулярно.

Чи можна використовувати нову щітку?

Ви купили новеньку ручну або електронну модель. Чи можна користуватись нею з коробки? Відповідь стоматологів: не варто. Звісно, на виробництві дбають про чистоту, але ротова порожнина дуже чутлива. Тож починаємо дотримуватись чистоти з самого початку.

Перед початком використання рекомендується промити щітку під водою та провести дезінфекцію одним із вказаних нижче способів. А надалі — регулярно повторювати її, щоб запобігти появі запалень та карієсу.

Підтримуємо чистоту щітки. Способи та поради

Після кожного використання ретельно промиваємо щетинки та переконуємось, що поміж ними немає залишків їжі. Струшуємо від зайвої вологи та переходимо до дезінфекції.

Кип’яток: забути, не можна використовувати

У цьому випадку кома знаходиться у потрібному місці. Адже кип’ятіння не тільки недостатньо ефективне: воно шкодить сучасним щіткам. 

Раніше для дезінфекції цього засобу особистої гігієни дійсно використовували кип’яток. Але тут важливо розуміти: щітки вироблялися з натуральної щетини. І цей спосіб дезінфекції був прийнятним тільки для неї.

Лише у 1938 році компанія Oral-B почала виробляти моделі з синтетичною щетиною. Тут ми вже розповідали, чому сучасні виробники більше не використовують натуральні матеріали, замінивши їх високотехнологічними та безпечними.

Кип’яток псує синтетичні щетинки, до того ж, не дає такої ефективності, як сучасні методи. Тому відкладаємо цей спосіб як застарілий.

Дезінфекція розчинами: плюси та мінуси

Це найочевидніший спосіб видалити мікроорганізми, що накопичуються на щітці. Для цього можна використовувати: 

 • Ополіскувач. Звичайний розчин містить безпечну для ротової порожнини концентрацію антибактеріальних компонентів. Але щітку потрібно тримати в розчині не менше 15 хвилин, та й не на всі бактерії він діє. Після процедуру варто промити та просушити щетинки.
 • Хлоргексидин. Це один з компонентів ополіскувача, але в аптеці його можна придбати окремо. Тоді концентрація більша, а тримати насадку у хлоргексидині треба вже 5-7 хвилин, а потім знов-таки ретельно промити та висушити її.
 • Перекис водню. Найбільш доступний препарат з аптеки, його необхідно розвести водою у пропорції 1:1. Тримати можна довше, а промивати не треба.

Отже, очищення за допомогою підручних засобів має місце бути, але потребує часу та невеличких зусиль. При цьому ефективність таких процедур середня.

УФ-дезінфекція: як працює та чому це корисно

УФ-випромінювання є найефективнішим способом позбутись шкідливих бактерій на поверхні щетинок. Його широко використовують у медицині та у сфері краси для стерилізації інструментів. А з недавніх часів цей спосіб став доступним і для очищення щіток вдома.

Розбираємось, як це працює, на прикладі одного з найпопулярніших УФ-девайсів. Дезінфікуючий пристрій для зубних щіток Oclean S1 Toothbrush Sanitizer має всередині корпусу мініатюрний випромінювач, який живиться за рахунок акумулятора. Очищення відбувається наступним чином:

 • Коли ми вмикаємо санітайзер, продукується ультрафіолетове проміння.
 • Це проміння поглинається всіма мікроорганізмами, що знаходяться на поверхні щітки.
 • Від його впливу ДНК та РНК цих клітин руйнуються та втрачають можливість ділитися, а значить, розмножуватись.

В результаті дезинфектор не лише знищує ті бактерії та віруси, які є на щітці (за заявою виробника — 99,99 %). Він запобігає появі нових. А значить, попереджає виникнення захворювань ротової порожнини та організму в цілому.

Переваги УФ-дезінфектора

Оскільки у нас на огляді побував Oclean S1 УФ, говоримо саме про його плюси:

 • Має високу ефективність очищення — видаляє 99,99 % бактерій.
 • Чистить до 5 щіток одночасно.
 • Простий у використанні — просто вставляємо насадки та вибираємо режим.
 • Економить час. Процедура відбувається без вашої участі. За 2 хвилини насадки дезінфікуються у базовому режимі, за 6 годин — у максимальному.
 • Зручний — має підсвітку під час роботи.
 • Вигідний — можна купити Oclean S1 один раз та не переплачувати за ополіскувачі, які швидко закінчуються.

Отже, стерилізатор — це найпростіший та доступний спосіб підтримувати зубні щітки всієї родини в ідеально чистому стані.

Безкоштовна доставка
Захищений платіж
Гарантія 2 роки
Повернення протягом 30 днів